Planujesz weekendowy wyjazd na biwak? Oto kilka wskazówek dotyczących pakowania się na biwak w lesie. Nie zapomnij spakować się lekko i unikać biwakowania w nisko położonych miejscach. Ciesz się również ścieżką dźwiękową natury podczas biwakowania w lesie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek! I pamiętaj, aby spakować swój śpiwór z poszewką na noc w lesie. Dzięki temu weekendowy wypad na biwak będzie o wiele przyjemniejszy!

Unikanie biwakowania na terenach nisko położonych

W nisko położonych obszarach w lesie, musisz być przygotowany na ekstremalne warunki pogodowe. Unikaj biwakowania w nisko położonych obszarach, jeśli jest pora deszczowa. Gdy zacznie padać, należy wysuszyć mokre ubrania i szukać schronienia w grupie drzew. Będąc w lesie, unikaj spania pod dużym drzewem i zamiast tego wybierz zgrupowanie drzew. Jeśli to możliwe, wybierz miejsce z wysokim zadaszeniem, gdzie będziesz miał mniejszy kontakt z ziemią.

Podczas biwakowania w lesie uważaj na nisko położone tereny. Niektóre nisko położone obszary mogą wypełnić się wodą podczas powodzi błyskawicznej. Co więcej, takie miejsca są podatne na erozję. Jeśli wybierzesz taki obszar, upewnij się, że sprawdzasz oznaki erozji i masz przy sobie worki z piaskiem i łopaty. W razie burzy, możesz użyć tych zapasów do ochrony siebie i swoich obozowiczów.

Pakowanie się na weekendowy biwak

Podczas gdy biwakowanie w lesie jest świetnym sposobem na ponowne połączenie się z naturą, może być również dość stresujące, jeśli jesteś źle przygotowany lub zapomnisz czegoś ważnego. kuchenka na biwak https://biwakuje.pl/najlepsza-kuchenka-gazowa-turystyczna-meva-spider-pro/ Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas pakowania się na biwak, od znalezienia biwaku do zaplanowania trasy. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja wycieczka na biwak była sukcesem. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zacząć.

Twoja weekendowa wycieczka na biwak może wymagać tylko jednej lub dwóch par butów. Prawdopodobnie będziesz potrzebował wodoodpornych butów do przygód w ciągu dnia i sandałów do wchodzenia i wychodzenia z namiotu. Zabierz dodatkową parę, jeśli planujesz pływać, odwiedzić pobliską plażę lub wybrać się na wędrówkę po lesie. Apteczka przyda się na wypadek urazów, ale nie zapomnij o maści z antybiotykiem.

Zabranie ze sobą leków i witamin to absolutna konieczność. Zawsze pakuj ich wystarczającą ilość. Upewnij się również, że spakowałeś wystarczającą ilość zarówno wody jak i jedzenia, aby nie zabrakło Ci ich w domu. Zabranie dodatkowego zestawu ubrań jest dobrym pomysłem, ponieważ prawdopodobnie będziesz przemoczony lub padać na dzień lub dwa. Zabranie dodatkowych ubrań uchroni Cię również przed śmierdzącym bałaganem w drodze do domu.

Przybory toaletowe to absolutna konieczność podczas biwakowania w lesie. Papier toaletowy, szczoteczka do zębów, dezodorant i płyn do mycia rąk są niezbędne dla Twojego komfortu. Inne niezbędne rzeczy jak krem do opalania i balsam do ust są również ważne do spakowania. Jedzenie można przygotować w domu przed podróżą, marynując mięso lub przygotowując warzywa. Wstępnie odmierzone przyprawy mogą również zaoszczędzić czas w kuchni. Oprócz tych niezbędnych rzeczy, pamiętaj o zabraniu dodatkowych toreb na brudne ubrania i sprzęt.

Unikanie małych zwierząt

Podczas biwakowania w lesie, powinieneś podjąć środki ostrożności, aby uniknąć spotkania z dzikimi zwierzętami. Bądź świadomy swojego otoczenia i zachowaj ostrożność przy przenoszeniu kłód lub zarośli. Zwierzęta przyciąga zapach ludzkiego moczu i odchodów, dlatego zaleca się, aby przed skorzystaniem z łazienki oddalić się od biwaku o co najmniej 100 jardów. Choć większość zwierząt ucieknie, jeśli się do nich zbliżysz, nadal powinieneś przestrzegać kilku podstawowych środków ostrożności, aby uniknąć kłopotów z dzikimi zwierzętami.

Po pierwsze, zawsze dbaj o zabezpieczenie swojego jedzenia i napojów. Niedźwiedzie mogą dotrzeć do jedzenia i napojów, jeśli znajdują się one w odpowiednim miejscu. Pamiętaj o zawieszeniu pojemników z jedzeniem i piciem na drzewach lub słupach tak, aby nie mogły ich dosięgnąć. Pamiętaj również o dokładnym umyciu rąk przed przygotowaniem posiłków. Niedźwiedzie mają bardzo wyostrzony zmysł węchu, dlatego należy zawsze trzymać jedzenie poza ich zasięgiem.

Pluskwy i pająki są również potencjalnym zagrożeniem. Pszczoły budują swoje ule w kilku miejscach i mogą się roić bez użądlenia. Należy jednak zawsze pamiętać o zachowaniu ostrożności, gdy zbliżamy się do uli tych stworzeń. Chociaż są małe, ich użądlenia mogą być śmiertelne. W rzeczywistości, ostatni artykuł opublikowany przez Washington Post stwierdził, że owady żądlące zabijają 58 osób każdego roku. Są one bardziej niebezpieczne niż niedźwiedzie i węże razem wzięte.

Podczas biwakowania w lesie należy koniecznie trzymać pojemniki z jedzeniem i wodą jak najdalej od biwaku. Mocz i odchody zwierząt przyciągają drapieżniki i wabią niedźwiedzie. Najlepszym sposobem, aby zapobiec zakłócaniu snu przez zwierzęta jest unikanie wystawiania nieotwartego jedzenia i wyrzucanie śmieci poza teren obozu. Chociaż jest to środek ostrożności, ważne jest, aby utrzymać pojemniki na żywność i śmieci poza zasięgiem tych drapieżników.

Cieszenie się ścieżką dźwiękową natury podczas biwakowania w lesie

Jeśli kiedykolwiek chciałeś cieszyć się ścieżką dźwiękową natury podczas biwakowania w lesie, rozważ pobranie kilku utworów. Niektóre z tych melodii pochodzą z Northwest Ecologist, a inne są po prostu dobre. Te piosenki są idealne do gwiezdnego patrzenia lub refleksji nad wydarzeniami dnia. Niezależnie od twojego gustu, jest coś dla każdego biwaku. Poniżej znajduje się tylko kilka z moich ulubionych:

Lato to sezon na aktywność na świeżym powietrzu, a to oznacza biwakowanie. Lato to idealny czas, aby cieszyć się pięknem przyrody, a cieszenie się ścieżką dźwiękową natury jest pewnym sposobem na poprawę doświadczenia na biwaku. Jeśli jesteś początkującym biwakiem, sprawdź niektóre z tych wspaniałych sugestii. Następnie spakuj swoją ulubioną muzykę na wycieczkę. Oto kilka pomysłów na dodanie swoich ulubionych piosenek do listy odtwarzania na biwaku.

Unikanie błędów

Unikanie robaków podczas biwakowania w lesie może być dużym przedsięwzięciem w okresie letnim i wiosennym. Nawet najmniejsze stworzenia mogą stworzyć dość nieprzyjemne doświadczenie. Na szczęście istnieją sposoby, aby zminimalizować wpływ tych stworzeń na twoją podróż i nadal mieć niezapomniane doświadczenie biwakowe. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak uniknąć błędów podczas biwakowania w lesie. Gdy już wiesz, jak unikać robaków i innych szkodników, możesz cieszyć się kolejnym biwakiem bez robaków.

Najbardziej podstawową metodą unikania ukąszeń pluskiew jest unikanie obszaru, w którym się one rozwijają. Możesz to zrobić blokując możliwe punkty wejścia i upewniając się, że otwory wentylacyjne i okna są zasłonięte. Możesz również użyć środków odstraszających owady, takich jak WD-40, aby utrzymać je z dala od Twojej skóry. Te metody sprawdzą się zarówno w namiotach, kamperach, jak i w domu. I nie zapomnij spakować dużo środka odstraszającego owady, aby uniknąć przyciągania tych paskudnych stworzeń.

Owady uwielbiają rozwijać się w lasach, dlatego ważne jest, aby unikać tych pełzających stworzeń. Kilka gatunków kleszczy jest znanych z wywoływania poważnych chorób, takich jak choroba Lyme. Możesz przeczytać więcej o chorobach przenoszonych przez kleszcze na stronie CDC. Kleszcze mogą doprowadzić obozowiczów do szaleństwa swoimi wysokimi skowytami. Jeśli biwakujesz w pobliżu bagna, unikaj rozbijania obozu w jego pobliżu.

Jeśli biwakujesz w lesie, użyj naturalnego środka odstraszającego robaki. Istnieje wiele olejków eterycznych i zapachów, które odstraszają robaki. Możesz również regulować swoją dietę, aby uniknąć szkodliwego wpływu robaków. Jeśli planujesz gotować w lesie, możesz chcieć włączyć pewne pokarmy, które są znane z odstraszania pluskiew. Niektóre z tych naturalnych repelentów mogą być wcierane na skórę. Pamiętaj jednak, aby zgasić je przed opuszczeniem biwaku.

By akte