Prewencyjna obsługa informatyczna firm

Osbługa informatyczna firm zalety dla biznesu.
opłacalność w firmach

Brak dostępu do IT może skutkować wieloma problemami, w tym spadkiem wydajności i rentowności. Dodatkowo w dłuższej perspektywie takie problemy mogą kosztować firmę utratę ważnego kontrahenta lub projektu. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiego scenariusza jest zainwestowanie w działania prewencyjne. Te wysiłki zapewnią, że te same incydenty nie powtórzą się.

Wsparcie IT poziomu lub tier 2

Firmy mogą zatrudniać usługi wsparcia IT poziomu lub warstwy 2 z różnych powodów. Usługi te mogą dotyczyć różnych problemów, od problemów ze sprzętem po problemy z oprogramowaniem, ale w każdym przypadku doświadczony technik zapewni rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że technik poziomu 2 nie jest programistą, inżynierem ani projektantem produktów. Zamiast tego może być doświadczonym profesjonalistą, który próbuje zduplikować problem i wskazać jego pierwotną przyczynę. Po rozwiązaniu problemu dział wsparcia technicznego poziomu 2 udokumentuje problem i przekaże go do odpowiedniego zespołu ds. rozwoju.

W miarę rozwoju firmy coraz trudniej będzie zatrudnić odpowiedni zespół wsparcia technicznego. Dlatego ważne jest, aby ustanowić strukturę dla potrzeb wsparcia technicznego Twojej organizacji. Na przykład firma zajmująca się oprogramowaniem będzie prawdopodobnie częściej spotykać się z wieloma problemami technicznymi niż firma handlowa.

Poza określeniem poziomu wsparcia, jakiego potrzebuje firma, przedsiębiorstwa mogą również zdecydować się na kategoryzację swoich pracowników według ich obowiązków. Zespoły wsparcia poziomu 1 koncentrują się na rozwiązywaniu problemów na pierwszej linii pomocy i dostarczaniu podstawowych usług. Technicy przypisani do tych stanowisk muszą być wydajni w swojej pracy i wiedzieć, kiedy przekazać problemy do zespołów wyższego poziomu. Mogą być również odpowiedzialni za rozwiązywanie problemów nietechnicznych.

Zespół wsparcia poziomu 1 zapewnia podstawowe usługi help desk, takie jak resetowanie haseł, rutynowa konserwacja i problemy z użytkownikami końcowymi. Wsparcie poziomu 2 przenosi jednak pomoc na wyższy poziom, angażując techników z zaawansowaną wiedzą na temat technologii firmy. Mogą oni używać zaawansowanych narzędzi diagnostycznych, a nawet przeprowadzać analizę danych dla klientów.

Firma może zastosować usługi wsparcia IT poziomu lub poziomu 2 w zależności od rodzaju problemu. Usługi wsparcia na poziomie 1 stanowią pierwszą linię obrony w przypadku wystąpienia problemu technicznego. Zespół wsparcia technicznego powinien być w stanie zdiagnozować problem i dostarczyć rozwiązanie. Jeśli problem nie może być rozwiązany przez techników poziomu 2, problem może przejść do wsparcia poziomu 3.

Usługi wsparcia informatycznego są również nazywane wsparciem technicznym lub wsparciem technicznym. Ich celem jest zapewnienie konsumentom informacji, rozwiązań i pomocy w zakresie problemów związanych z technologią. Mogą one obejmować wsparcie telefoniczne, wsparcie na czacie i wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Niektóre z tych usług są dostarczane przez jednego wykonawcę, podczas gdy inne mogą obejmować wielu pracowników.

Zarządzana usługa IT dla firm

Zarządzana usługa IT dla firm dla firm to doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mają czasu lub umiejętności, aby utrzymać własne IT. XXI wiek jest pełen zautomatyzowanych systemów i cyfrowych baz danych, a awarie technologii mogą wpłynąć na produktywność i przychody. Podobnie, awarie serwera poczty elektronicznej mogą negatywnie wpłynąć na procesy i procedury biznesowe. Dlatego zarządzana usługa IT dla firm zapewnia proaktywną konserwację i zapobiega awariom systemu.

Dostawca usług zarządzanych monitoruje i rozwiązuje problemy w sieci za miesięczną opłatą. Ten rodzaj usług umożliwia również identyfikację problemów, zanim staną się one katastrofalne. Dostawca może nawet uzyskać zdalny dostęp do sieci i wdrożyć rozwiązania w celu rozwiązania problemów obliczeniowych. Dzięki temu zarządzane usługi IT dla firm są doskonałym wyborem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Korzyści płynące z usług zarządzanych są liczne. Firmy te mogą poprawić wydajność firmy, zapobiec kosztownym naprawom i awariom oraz zwiększyć zyski. Znalezienie niezawodnego dostawcy usług IT to świetny sposób na rozwój firmy. Można im zaufać, że zapewnią wsparcie, jakiego potrzebuje Twoja firma.

Jeśli chcesz uzyskać najlepszą wartość za swoje pieniądze, rozważ zlecenie prac informatycznych dostawcy usług zarządzanych. Firmy te są przystosowane do pracy poza godzinami pracy i znają najnowsze technologie. Mają również dostęp do najnowszej infrastruktury i oprogramowania. Oznacza to, że mogą wdrażać i utrzymywać najnowocześniejsze technologie. Ponadto firmy MSP są regulowane przez ścisłe przepisy branżowe, więc muszą przestrzegać najlepszych praktyk.

Zarządzana usługa IT dla firm dla firm może również zapewnić odzyskiwanie danych po awarii, zarządzanie infrastrukturą sieciową i filtrowanie antywirusowe. Ponadto usługi mogą obejmować w pełni zintegrowany system komunikacji, platformy wiadomości grupowych, wideokonferencje i systemy VoIP w chmurze. Dostawca zarządzanych usług IT dla firm może również pomóc w migracji danych, tworzeniu kopii zapasowych w chmurze i bezpieczeństwie sieci.

Dostawcy usług zarządzanych inwestują również w technologie i wiedzę fachową, a także mogą pomóc w wypełnieniu luk w talentach. Niektóre firmy posiadają starsze systemy i nie są pewne, czy ich pracownicy posiadają umiejętności pozwalające na ich aktualizację i utrzymanie. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwa mogą nadążać za trendami technologicznymi i pozostać istotne na rynku.

Bezpieczeństwo sieci

Najlepsze zabezpieczenia sieciowe dla firm obejmują szereg różnych narzędzi i protokołów bezpieczeństwa. Narzędzia te są wykorzystywane do ochrony sieci przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami, robakami i innymi rodzajami złośliwego oprogramowania. Pomagają one również w identyfikacji i zapobieganiu nieausztachetyzowanemu dostępowi. Narzędzia te mogą być zainstalowane na wielu warstwach sieci.

Bezpieczeństwo sieci jest również kluczowe dla ochrony danych znajdujących się na punkcie końcowym podczas przeglądania Internetu. Może to pomóc w ochronie własności intelektualnej firmy. Utrata danych może spowodować poważne straty, a małe firmy mogą nie być w stanie odzyskać tego cennego zasobu. Ponadto, bezpieczeństwo sieci może chronić prywatność danych osobowych klientów.

Bezpieczeństwo sieci staje się coraz ważniejszą kwestią dla firm ze względu na wzrost cyberprzestępczości. Szacuje się, że do 2021 roku globalny koszt cyberprzestępczości wyniesie 6 bilionów dolarów. Średni koszt cyberataku to milion dolarów, a liczba ta będzie tylko rosła. Co więcej, cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani i wytrwali. W związku z tym istotne jest, aby dostawcy usług zarządzanych zapewniali najlepsze dostępne zabezpieczenia sieciowe w celu ochrony swoich klientów.

Kolejnym krytycznym obszarem dla bezpieczeństwa sieci jest przechowywanie danych. Wiele kancelarii prawnych i gabinetów lekarskich przechowuje dane dotyczące swoich klientów i pacjentów. Muszą one chronić te dane, tworzyć ich kopie zapasowe i edukować swoich klientów w zakresie ich bezpieczeństwa. Jeśli dane wyciekną, muszą powiadomić zainteresowanych i zapłacić wszelkie spowodowane szkody.

Ważne jest, aby wdrożyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa sieciowego dla pracowników, aby nauczyć ich o typowych zagrożeniach sieciowych i sposobach reagowania. Szkolenie to powinno obejmować bezpieczeństwo poczty elektronicznej, bezpieczeństwo haseł i bezpieczne zachowanie w sieci. Chociaż istnieje kilka dostępnych narzędzi, które mogą chronić sieci, najbardziej skuteczne zabezpieczenie sieci to takie, które kładzie nacisk na proaktywne zapobieganie, a nie na środki reaktywne.

Przy prawidłowym wdrożeniu, bezpieczeństwo sieci może zwiększyć wydajność firmy i zaoszczędzić pieniądze. Im lepiej chroniona jest sieć, tym bardziej produktywni będą Twoi pracownicy i tym bardziej bezpieczni będą Twoi klienci. Z bardziej wydajnymi i bezpiecznymi systemami, mogą być nawet bardziej skłonni do zakupu innych usług od Twojej firmy.

Aplikacje do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

Kopie zapasowe i aplikacje do odzyskiwania danych pomagają firmom odzyskać dane po nieoczekiwanych zdarzeniach, takich jak awaria sprzętu lub oprogramowania, błąd ludzki lub uszkodzenie danych. Zapewniają one granularną kopię zapasową ważnych danych, która pomaga firmom odzyskać dane z poprzedniego punktu w czasie. Rozwiązania te pomagają również firmom uniknąć przestojów.

Przewiń: Ta firma oferuje rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla przedsiębiorstw, a zaufało jej ponad 100 000 firm na całym świecie. Usługa jest szczególnie przydatna dla firm, które polegają na aplikacjach SaaS. Obsługuje aplikacje księgowe, eCommerce i rozwojowe oraz pomaga firmom chronić ważne dane. Użytkownicy korzystają z prostego interfejsu i natychmiastowego odzyskiwania danych.

Aplikacje do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla firm mogą zapewnić prostą kopię danych, a także replikację offsite i wysoką dostępność. Ograniczają również konieczność kosztownej rekonfiguracji i ponownej instalacji oprogramowania i systemów. Jeśli dojdzie do katastrofy, rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych przejmie obowiązki, a praca będzie mogła być kontynuowana. Kopie zapasowe i aplikacje do odzyskiwania danych mogą być przechowywane na taśmie, komputerze pomocniczym lub w chmurze.

W przeciwieństwie do pełnej kopii zapasowej, przyrostowe kopie zapasowe nie wymagają tyle miejsca na dysku, co pełna kopia. Ponieważ kopiują tylko zmienione dane, wymagają mniej miejsca niż pełne kopie zapasowe. Ponadto przyrostowe kopie zapasowe są skuteczne tylko wtedy, gdy została już wykonana pełna kopia zapasowa.

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych danych jest niezbędne dla organizacji, których działalność zależy od danych. Ważne jest, aby wybrać oprogramowanie, które upraszcza proces tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz umożliwia korzystanie z niego nawet pracownikom nieinformatycznym. Kopie zapasowe danych nie mogą zapobiec cyberatakom, ale mogą pomóc firmie w odzyskaniu danych po takich zagrożeniach.

Aplikacje do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych powinny być regularnie wykonywane, aby zapewnić ochronę danych i dostępność w przypadku wystąpienia katastrofy. Utrata danych może mieć wpływ na pracowników i klientów, a także na całą firmę. Kopie zapasowe i aplikacje do odzyskiwania danych zapewniają elastyczność i ubezpieczenie danych firmy. Mogą chronić dane przed oprogramowaniem ransomware, destrukcyjnym wirusem komputerowym, a nawet przypadkowym usunięciem.

IBM oferuje szereg rozwiązań technologicznych, od backupu w chmurze po analitykę predykcyjną. Platforma ochrony danych IBM, Spectrum Protect, umożliwia przedsiębiorstwom wykonywanie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych ze środowisk fizycznych, wirtualnych lub chmurowych. Oferuje również przeszukiwalny katalog ułatwiający zarządzanie kopiami zapasowymi i odzyskiwaniem danych.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte