Odzyskiwanie danych Jak odzyskać usunięte pliki

Jeśli przypadkowo skasowałeś lub sformatowałeś dysk twardy, możesz zastanawiać się, jak odzyskać swoje dane. W tym artykule zostanie wyjaśnione, jak korzystać z kilku różnych programów do odzyskiwania danych. Ponadto omówione zostaną tablica alokacji plików oraz programy UnDeleteMyFiles Pro. Niezależnie od tego, czy chcesz odzyskać utracone zdjęcia, muzykę, dokumenty czy inne pliki, odzyskiwanie danych jest możliwe. Poniżej wymieniono narzędzia, których można użyć. Nie przejmuj się, jeśli masz dużą ilość danych.

UnDeleteMyFiles Pro

Niezależnie od tego, czy plik został przypadkowo usunięty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdzieś istnieje jego kopia, a do odzyskania danych można użyć programu UnDeleteMyFiles Pro. Oprogramowanie oferuje szereg funkcji i obsługuje ponad 1000 typów plików. Można go używać do odzyskiwania usuniętych plików z różnych źródeł, w tym z aparatów fotograficznych, kart pamięci i odtwarzaczy muzycznych. Można zdefiniować parametry wyszukiwania w celu określenia najlepszej metody odzyskiwania usuniętych plików.

Po pobraniu programu UndeleteMyFiles Pro zainstaluj go, wybierając używaną wersję systemu operacyjnego. Po zainstalowaniu oprogramowania otwórz instalację i wybierz dysk do skanowania. Po zakończeniu procesu skanowania wybierz pliki, które chcesz odzyskać, i miejsce, w którym chcesz je zapisać. Program UndeleteMyFiles Pro przeskanuje teraz dysk twardy w poszukiwaniu usuniętych plików i wyświetli je na liście.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest użytecznym narzędziem do odzyskiwania usuniętych plików, ale nie gwarantuje, że usunięte pliki zostaną odzyskane. Darmowa wersja programu UnDeleteMyFiles Pro umożliwia odzyskiwanie usuniętych plików, ale może istnieć ograniczenie wielkości pliku. W związku z tym warto najpierw wypróbować wersję bezpłatną, aby sprawdzić, czy działa. Zdziwisz się, jak wiele usuniętych plików można odzyskać za pomocą darmowego oprogramowania.

Interfejs programu UndeleteMyFiles Pro jest nieatrakcyjny, ale ma on potężne funkcje odzyskiwania danych. Kompleksowy mechanizm skanowania pozwala programowi zlokalizować utracone pliki, foldery i partycje. Obsługuje prawie wszystkie popularne formaty plików, w tym systemy plików FAT i NTFS. Program oferuje również przydatną funkcję Ratowanie poczty. I wreszcie, program posiada funkcję awaryjnego obrazu dysku, która umożliwia zapisywanie ważnych wiadomości e-mail i plików.

Innym skutecznym narzędziem do odzyskiwania danych jest Systools. Ta aplikacja umożliwia odzyskiwanie plików z dysków zewnętrznych, kart pamięci i dysków twardych. Jest łatwa w użyciu i ma przystępną cenę. Warto jednak zauważyć, że w wersji bezpłatnej nie można odzyskać żadnych informacji. Ponadto interfejs użytkownika jest przestarzały i nie działa w przypadku plików graficznych. Podsumowując, jest to doskonałe narzędzie do odzyskiwania danych.

Wiertło tarczowe

Program Disk Drill do odzyskiwania danych można pobrać z oficjalnej strony internetowej. Po zainstalowaniu programu należy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami, aby odzyskać utracone pliki. Program wyświetli wszystkie dyski twarde i karty pamięci w systemie komputerowym, a także pokaże, które pliki zostały utracone, a które można odzyskać. Jeśli nie masz pewności, jak korzystać z oprogramowania, możesz poprosić o pomoc na czacie na żywo lub w mediach społecznościowych.

Za pomocą Wiertła do dysków można także czyścić pliki z dysku twardego, przeprowadzać skanowanie S.M.A.R.T. i usuwać duplikaty plików. Mimo że program ten wymaga płatnej aktualizacji, jest w 100% bezpieczny w użyciu. Jest również łatwy w instalacji i obsłudze. Aby zakończyć odzyskiwanie, wystarczą 3 proste kroki. Ten program pomoże Ci odzyskać pliki z uszkodzonych i zniszczonych dysków.

Po przeskanowaniu dysku za pomocą narzędzia Disk Drill można wybrać pliki, które mają zostać odzyskane. Można również wybrać metodę odzyskiwania. Po wybraniu plików można wyświetlić postęp procesu odzyskiwania. Ponadto można filtrować według typów plików lub odzyskiwać je w tej samej lokalizacji. Oprogramowanie jest niezwykle elastyczne i łatwe w użyciu. Udostępnia nawet pełną historię odzyskiwania danych, dzięki czemu można porównać, ile się straciło.

Narzędzie Disk Drill jest kompatybilne z systemami Windows, które wykorzystują wewnętrzne dyski twarde. Obsługuje również karty SD/CF, dyski USB oraz karty pamięci firm Toshiba, PNY i Kingston. Obsługuje również aparaty cyfrowe, iPhone’y i inne urządzenia. Można również odzyskiwać pliki z aparatów cyfrowych. Wystarczy wykonać kilka kroków, aby odzyskać utracone pliki. Będziesz zadowolony, że poświęciłeś czas na sprawdzenie programu Disk Drill do odzyskiwania danych.

Odzyskiwanie danych do tyłu

Usługi odzyskiwania danych Rewind to elastyczne i niezawodne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych. Są one odpowiedzią na pilne problemy biznesowe. Oprogramowanie Rewind jest dostosowane do specyfiki branży i ma na celu utrzymanie ciągłości działania Twojej firmy przez cały czas. Użytkownicy mogą wybrać opcję przywracania konkretnych plików lub całego konta pCloud. Jeśli masz konto pCloud i dojdzie do poważnej utraty danych, oprogramowanie do odzyskiwania danych Rewind będzie nieocenionym źródłem informacji.

Usługa odzyskiwania danych Rewind zapewnia spokój ducha dzięki tworzeniu kopii zapasowych danych dla popularnych platform biznesowych, takich jak Shopify i BigCommerce. Ponadto oprogramowanie obsługuje również serwisy GitHub i Trello. Użytkownicy mogą zdecydować się na tworzenie kopii zapasowych danych na wszystkich swoich urządzeniach za pomocą Rewind. Kopie zapasowe są dostępne dla maksymalnie dziesięciu urządzeń. Kopie zapasowe mogą być tworzone natychmiast, co pozwala zachować cenne dane firmowe na długie lata. Po utworzeniu kopii zapasowej Rewind może nawet pomóc w odzyskaniu usuniętych danych z dowolnego komputera.

Dzięki temu oprogramowaniu odzyskiwanie danych jest bardzo proste. Oprogramowanie to przewija dane do punktu w czasie poprzedzającego uszkodzenie. Działa ono za pomocą zakładek lub punktów przewijania i odbywa się na serwerze repliki przed rozpoczęciem procesu synchronizacji wstecznej. Użytkownicy muszą włączyć opcję odzyskiwania danych Rewind na serwerze Replica, aby zarejestrować punkty przewijania. Jeśli opcja ta nie zostanie ustawiona, odzyskiwanie danych nie powiedzie się.

Odzyskiwanie danych Rewind to doskonałe rozwiązanie dla firm SaaS. Ponieważ jest oparte na chmurze, będzie współpracować z aplikacjami SaaS, takimi jak Shopify, BigCommerce, Intuit QuickBooks, Trello, Microsoft 365, Jira i wiele innych. Jest to rozwijający się model biznesowy, a firma Gartner szacuje, że do 2030 r. wartość SaaS wzrośnie do 700 mld USD. Umożliwiając tworzenie kopii zapasowych w chmurze i odzyskiwanie danych, Rewind pomaga firmom oszczędzać pieniądze, jednocześnie zyskując kontrolę nad danymi online.

Tabela alokacji plików

Jednym z najważniejszych aspektów odzyskiwania danych jest analiza tabeli alokacji plików. Tablica alokacji plików zawiera najbardziej kompletne informacje o pliku. W niektórych przypadkach plik może być przechowywany w więcej niż jednym segmencie z powodu fragmentacji dysku. Odzyskanie pliku może być trudne, jeżeli tabela alokacji plików jest uszkodzona. W tym artykule zostanie wyjaśnione, jak odczytać tabelę alokacji plików w celu skutecznego odzyskania danych. Po zapoznaniu się z tymi informacjami będzie można użyć narzędzia do odzyskiwania plików w celu ich przywrócenia.

Tablica alokacji plików jest podzielona na cztery sekcje. Pierwsza sekcja jest znana jako sektor startowy, znajdujący się w sektorze 0 na dysku. Sekcja ta zawiera szereg danych i mówi DOS-owi, które obszary dysku są zajęte. Każdy klaster zawiera dane określające jego rozmiar. Ostatni wpis to zarezerwowana wartość 0xFFFF dla FAT16, podczas gdy FAT32 używa maksymalnego rozmiaru 64 KB dla swoich klastrów.

Tablica alokacji plików (FAT) to logiczny system pamięci masowej obsługiwany przez systemy operacyjne. Pierwotnie do każdego klastra było przypisanych 12 lub 16 bitów. Jednak w miarę powiększania się dysków twardych i zwiększania rozmiarów plików format ten przestał być wystarczający. W związku z tym specjaliści od odzyskiwania danych pracują obecnie nad znalezieniem sposobu na odzyskanie utraconych plików przy użyciu systemu FAT. Jeśli szukasz szybszej i bardziej skutecznej metody, możesz zatrudnić specjalistę ds. odzyskiwania danych, który specjalizuje się w odzyskiwaniu plików w systemie plików FAT.

Pierwszym krokiem w ustaleniu, czy można odzyskać dane, jest zrozumienie systemu plików FAT. Ten system plików opiera się na tabeli alokacji plików i opisuje, w jaki sposób pliki są rozdzielane między klastry. W rezultacie system plików FAT posiada tabelę alokacji plików, która jest niezbędna do przetrwania całego systemu operacyjnego. Jej uszkodzenie może spowodować, że danych nie będzie można odczytać.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte